VİMPİ VİSKOZ MAYİ POMPALARI


VİMPİ Viskoz Mayi Pompaları, yetmişli yılların başında sanayimizin dişli pompa ihtiyacına cevap vermek amacıyla kurulmuştur. Türk sanayisinin ilk içten eksantrik dişli pompa imalatçısı olan VİMPİ; geçen yıllar itibarı ile teknolojik üretim kalitesi ve uzman personeliyle bilinen sorumluluk anlayışını birleştirerek; tüm sektörlerin taleplerini kusursuz bir şekilde karşılayan modern bir işletme haline gelmiştir. Hali hazırda firmamız; 6 adet ana grupta toplanan pompalarının imalatını (3.350 m² si kapalı alan olmak üzere) 14.000 m² lik fabrikamızda gerçekleştirmektedir.

Firmamızın imalatı olan içten Eksantrik Dişli, Düz Dişli, Helis Dişli, Dıştan Tahrikli Helis Dişli, Paletli ve Loblu Pompalar; kullanım amacına göre pompa parçalarının malzemelerinde yapılacak değişikliklerle viskozitesi 38 SSU dan 2.000.000 SSU’ ya kadar her türlü akışkanın pompajında en yüksek verimde, güvenle kullanılmaktadır. İmalatını gerçekleştirdiğimiz pompalar pozitif deplasmanlı olması sayesinde sıvının buharlaşma noktasına (rakıma) bağlı olarak 8 m. derinlikten (deniz seviyesinde) emme yaparak en düşük devirlerde dahi yüksek basınçlara ulaşabilmektedir. Pompalarımız, pompa mili devir yönünün değiştirilmesi ile her iki yönde emme ve basma kabiliyetine sahiptir.

Firmamız; pompa imalatı yanında Redüktör, Blower ( Hava Körüğü), Alev Bekleri, Filtre, Vana, Seyyar Alev Jeneratörü, Çekilir Tip Yol Süpürge Makinesi, Modifikasyon ve Emülsiyon Değirmeni ve Distribütör yedekleri imalatı da yapmaktadır.

Firmamız; TSE EN ISO 9001 kalite belgesiyle uluslararası onay alarak yurt çapında ve yurt dışında tercih sebebi haline gelmiş ve 1998 yılından itibaren ürünlerini ihraç etmeye başlamıştır. Firmamız kaliteye verdiği önem doğrultusunda “ISO 9001” kalite belgesinin yanında, “TSEK” belgesi ile ürünlerine 2 Yıl garanti vermekte ve self deklarasyon ile ürünlerini “CE” belgeli olarak piyasaya sunmaktadır.


VİMPİ, ürünlerini yeni tasarımlar yaparak ve mevcut tasarımları geliştirerek daha üstün hale getirmeyi, üretimin her aşamasını kontrol etmeyi, zamanında teslimat yapmayı, satış sonrası bol yedek parça ve teknik servisleriyle müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı temel ilke olarak kabul etmiştir.